Sve informacije o upisima u srednje škole možete redovito pratiti na srednje.e-upisi.hr - Nacionalnom informacijskom sustavu prijava i upisa u srednje škole.

Profesionalno usmjeravanje učenika osmih razreda

Kao i svake godine, Hrvatski zavod za zapošljavanje nudi uslugu profesionalnog usmjeravanja učenicima završnih razreda osnovnih škola kao pomoć pri odabiru najprikladnijeg obrazovnog programa za nastavak školovanja.

Kako bi bili u mogućnosti profesionalno usmjeravanje pružiti svima  kojima je potrebno, usmjeravanje se obavlja tijekom čitave školske godine prema dogovorenom rasporedu.

Prioritet profesionalnog usmjeravanja, prema Pravilniku o elementima i kriterijima za izbor kandidata za upis u prvi razred srednje škole imaju učenici s izmijenjenim oblikom školovanja i učenici kojima teže zdravstvene teškoće i/ili dugotrajno liječenje bitno sužavaju izbor budućeg zanimanja i/ili su utjecale na uspjeh u obrazovanju.

Svi ostali učenici osmih razreda kojima su potrebne informacije i/ili savjetovanje o izboru srednje škole mogu kontaktirati Centar za informiranje i savjetovanje o karijeri (CISOK) http://www.cisok.hr/, tel. 01/6115-439 ili 01/4622-253, koji djeluje u sklopu Hrvatskog zavoda za zapošljavanje.

Molimo roditelje učenika kojima teže zdravstvene teškoće i/ili dugotrajno liječenje bitno sužavaju izbor budućeg zanimanja i/ili su utjecale na uspjeh u obrazovanju da se jave školskoj pedagoginji.

« Ožujak 2024 »