> O školi
O školi

Osnovnu školu Ivane Brlić-Mažuranić Rokovci-Andrijaševci ove školske godine 2021./2022. pohađa 327 učenika.

Razrednu nastavu pohađa 151 učenik u 8 razrednih odjela, dok  predmetnu nastavu pohađa 176 učenika u 9 razrednih odjela.

Nastava je počela 6. rujna 2021., u 8:00 sati za učenike od V. do VIII. razreda te za učenike I. i III. razreda. U drugoj smjeni, koja počinje od 12:25 sati, su učenici II. i IV. razreda.

Učenici razredne nastave (od I. do IV. razreda) idu u dvije smjene i to tako da jedan tjedan I. i III. razredi idu ujutro, a II. i IV. razredi poslijepodne, a svaki sljedeći tjedan se izmjenjuju. Učenici predmetne nastave stalno idu u prvu smjenu.

Ove školske godine je nastava drugačije organizirana zbog pandemije COVID-19. Vraćena je kabinetska nastava uz pridržavanje epidemioloških mjera.

U slučaju prodora virusa u pojedine razrede ili školu organizirat će se nastava na daljinu do ponovnog povratka u školu. Također ćemo postupati sukladno preporukama HZJZ i MZO te stožera Civilne zaštite.

Škola  ima 15 učionica (10 učionica predmetne nastave i 4 učionica razredne nastave), 1 informatičku učionicu, učionicu za učeničku zadrugu i druge aktivnosti, 2 nastavnička kabineta (TZK i biologija/kemija), prostor za prijem roditelja, portu, knjižnicu i čajnu kuhinju, kuhinju, zbornicu, urede tajnika i voditelja računovodstva, ured pedagoga, ured ravnatelja, hol, hodnike, stubišta, radionice, kotlovnicu, stan domara, svlačionice uz sportsku dvoranu, sportsku dvoranu i sanitarne čvorove u unutrašnjosti škole.

Učionice  su  opremljene interaktivnim ekranima, interaktivnim pločama i ''zelenim'' pločama , još dvije učionice nemaju ovu opremu te dvije učionice treba opremiti MZO u sklopu kurikularne reforme. Sve učionice imaju potrebnu opremu za izvođenje nastave. Knjižnica, potrebno je dokupiti još određeni broj lektirne i druge građe kako bi imali sve potrebno za izvođenje nastave na ovom području.

Školska sportska dvorana je opremljena potrebnom opremom za izvođenje nastave TZK.

Radionica je opremljena potrebnim alatima za tekuće održavanje škole.

U ovoj školskoj godini planira se nastavak opremanja didaktičkom opremom i održavanje postojeće opreme, a u slučaju trajnog oštećenja informatičke opreme i nemogućnosti popravka, planira se kupovina iste. Preko projekta Jačanje STEM vještina planiramo opremiti školu sa brojnom opremom u više odgojno-obrazovnih područja.