> Nastava  > Projekti

Generacija NOW 2022./2023.

Autor: Ines Komljenović, 14. 6. 2023. 23:52

Tema projekta: Zelene tehnologije

Generacija NOW je IRIM-ov projekt koji u suradnji s Hrvatskim Telekomom donira opremu obrazovnim ustanovama za izradu kreativnih STEM projekata uz cjelovitu stručnu podršku. Program Generacije NOW projekta odvija se pod pokroviteljstvom Ministarstva znanosti i obrazovanja.

Cilj projekta je promicanje bavljenjem STEM područjem.

Učenici koji su sudjelovali u provedbi projekta i izradi projektnog zadatka su Bartol Bićanić, Lovro Rukavina, Jakov Aladić i Arsen Turkalj.

Izrađen projektni rad: Model regulacije brzine vrtnje vjetroagregata

Videouradak i prezentacija projekta: https://vimeo.com/828841328

Više o projektu na: https://izradi.croatianmakers.hr/projekti/model-regulacije-brzine-vrtnje-vjetroagregata/

Ivan Dejanović, dipl. ing. elektrotehnike

Tree remember me (eTwinning projekt)

Autor: Ines Komljenović, 14. 6. 2023. 15:21

Učenici 8.b razreda sudjelovali su u međunarodnom eTwinning projektu „Tree remember me”, zajedno s učiteljicama Anicom Imrek, Tomislavom Albertović i Katarinom Tomašević, zajedno s partnerima iz Italije, Grčke, Njemačke, Portugala i Poljske.

Od 1940. do 1945. godine, tijekom Drugog svjetskog rata, cijela je Europa pretrpjela strašne događaje i mnogi su nevini izgubili živote. To se više ne smije dogoditi. Ako učenici budu proučavali prošlost, budućnost će biti bolja, a nepravde i diskriminacije više nikada neće biti. U svakoj zemlji Europe možemo pronaći strašne priče o ovom razdoblju.

Projekt je počeo povodom Međunarodnog dana sjećanja na žrtve holokausta (27. siječnja 2023.) i traje do lipnja.

Pogled s planine (eTwinning projekt)

Autor: Ines Komljenović, 14. 6. 2023. 14:58

U međunarodnom eTwinning projektu „Pogled s planine”, učenici osmih razreda, pod vodstvom učiteljice Anice Imrek i učitelja Ivana Filipovića, surađivali su zajedno s partnerima iz Grčke, Turske i Hrvatske. Osnivačica projekta je iz Hrvatske, kao i većina partnera, pa nam je u ovome projektu to olakšalo rad i komunikaciju.

Do women have history? (eTwinning projekt)

Autor: Ines Komljenović, 14. 6. 2023. 14:54

Učenice 8.b razreda sudjelovale su u međunarodnom eTwinning projektu „Do women have a history?”, pod vodstvom učiteljice Anice Imrek, zajedno s partnerima iz Italije i Francuske.

Žene su se kroz povijest borile za svoja prava i još uvijek se bore da ih zadrže. U ovome projektu govorili smo o pravima žena i o tome kakvu su ulogu žene imale kroz povijest.

Osim učenja o pravima žena razvijali smo svoje govorne i komunikacijske vještine, neke dokumente čitali smo na engleskom jeziku, komunicirali smo s partnerima na engleskom jeziku, ali razvijali i svoje IT vještine služeći se raznim digitalnim alatima.

e-Twinning projekt "Save the nature, save the future"

Autor: Ines Komljenović, 14. 6. 2023. 11:44

U sklopu eTwinning projekta „Save the nature, save the future”, učenici šestih razreda, pod vodstvom učiteljice Anice Imrek, sudjelovali su u međunarodnom projektu zajedno s partnerima iz Grčke i Turske.
U listopadu smo predstavili svoju školu i mjesto iz kojeg dolazimo pomoću prezentacije, a zatim i sebe izrađujući vlastitog avatara. Također, napravili smo anketu o prirodi i zagađenju.
U međuvremenu prikupili smo privole roditelja i razgovarali o sigurnosti na internetu i mrežnom bontonu. Zajedno smo postavili pravila ponašanja projektnih partnera, pogledali smo video i odigrali kviz koji su za nas pripremili partneri iz Grčke.
U studenom formirali smo mješovite školske timove i odabrali logo projekta. A u prosincu učiteljice su imale online sastanak i dogovorile su se o budućim aktivnostima projekta.
Istražili smo probleme zagađenja na našem području i sve to stavili u zajedničku e-knjigu. U siječnju radili smo na kalendaru o ugroženim životinjama. Odabrali smo morskog lava, veliku pandu i zelenu kornjaču.

Broj π

Autor: Ines Komljenović, 14. 6. 2023. 09:06

Što je broj π ?

Broj π definira se kao omjer opsega i promjera kruga. On je matematička konstanta koja približno iznosi 3.14159... Kažemo približno jer je π dosad izračunat u više od tri bilijuna znamenki iza decimalne točke. Broj  π je iracionalan i realan broj, a koristimo ga u mnogim formulama.

Green kids in green schools (eTwinning projekt)

Autor: Ines Komljenović, 14. 6. 2023. 08:21

U sklopu eTwinning projekta „Green kids in green schools”, učenici šestih razreda, pod vodstvom učiteljice Anice Imrek, sudjelovali su u međunarodnom projektu zajedno s partnerima iz Grčke,Turske, Italije, Poljske, Slovenije, Francuske, Španjolske, Portugala, Irske, Rumunjske, Georgije i Hrvatske. Osnivačica projekta je iz Hrvatske, pa nam je u ovome projektu to olakšalo rad i komunikaciju.

Djevojčice u STEM-u (eTwinning projekt)

Autor: Ines Komljenović, 14. 6. 2023. 08:15

E-Twinning projekt „Djevojčice u STEM-u” u našoj školi provele su učiteljice Anica Imrek i Marija Lozančić Keser s učenicama sedmih i osmih razreda.

Unatoč problemima s novom platformom za eTwinning projekte ovaj projekt proveli smo bez većih poteškoća jer su osnivačice iz Hrvatske, a projekt je bio jako dobro razrađen, planiran i organiziran.

« Ožujak 2024 »