> Nastava  > Projekti

Autor: ADELA DEKANIĆ, 10. 11. 2021. 08:30

Dan europskih jezika

Autor: ADELA DEKANIĆ, 1. 10. 2021. 09:53

I ove godine u našoj školi obilježen je Dan europskih jezika te su učiteljice stranih jezika Olga Čičak, Marija Rendulić i Matea Šebalj kreativno osmislile aktivnosti koje su provele u svim razredima ususret Danu europskih jezika koji se obilježava svake godine 26. rujna.

Učenici 2.i 4. razreda zajedno s učiteljicom engleskog jezika, osmislili su eko-poruke koje su napisali na raznim europskim jezicima te na taj način ponovili koliko je očuvanje prirode važno i za nas i za buduće generacije. Ujedno su povezali i temu jeseni, te sad taj rad krasi i pano škole.

Učenici 3.a i b razreda, također pod engleskim jezikom kreirali su kućicu za ptice od prirodnih materijala i ukrasili ju porukama za zaštitu životinja koje su ispisali na raznim europskim jezicima povezujući važnost ekologije, prirode, ali i osvješćivanju učenika o različitim kulturama i njihovoj svijesti o zaštiti okoliša.

Učenici petih razreda ovaj dan povezali su s ranije naučenim jezičnim sadržajima i proširili ih. Na samom početku petog razreda učili su europske države i nacionalnosti, sad su saznali koji je glavni grad svake države i kako izgleda zastava iste. Na kraju su to i likovno prikazali te uredili panoe učionice engleskog jezika.

Etwinning projekt: Mi smo dio zemlje i ona je dio nas

Autor: ADELA DEKANIĆ, 29. 4. 2021. 15:25

MI SMO DIO ZEMLJE I ONA JE DIO NAS

Bok svima! Upoznajte naše male liječnike, učenike 1.a razreda čiji je zadatak, zajedno s njihovom učiteljicom Dajanom Bičanić, bio njegovati bolesnu prijateljicu Zemljicu kako bi nam što prije ozdravila!

Broj π

Autor: ADELA DEKANIĆ, 15. 3. 2021. 09:06

Što je broj π ?

Broj π definira se kao omjer opsega i promjera kruga. On je matematička konstanta koja približno iznosi 3.14159... Kažemo približno jer je π dosad izračunat u više od tri bilijuna znamenki iza decimalne točke. Broj  π je iracionalan i realan broj, a koristimo ga u mnogim formulama.

Večer matematike 2020.

Autor: ADELA DEKANIĆ, 27. 11. 2020. 13:08

Večer matematike je skup interaktivnih radionica koje potiču izgradnju pozitivnog stava učenika prema matematici. Sudjelovanje u zabavnim aktivnostima otkriva često zaboravljenu - zabavnu stranu matematike, stvara nove ideje o tome što matematika jest i čime se bavi, te dokazuje da matematičke probleme, i bez da smo svjesni vlastitog talenta, svakodnevno svi uspješno rješavamo.

Projekt "Za obitelj u plusu"

Autor: ADELA DEKANIĆ, 24. 11. 2020. 12:46

Udruga 8+ poziva sve obitelji s četvero ili više djece, koje su u potrebi da se prijave za sudjelovanje u projektu "Za obitelj u plusu".

"Udruga 8+ (Udruga hrvatskih brojnih obitelji) provodi projekt "Za obitelj u plusu", financiran iz programa FEAD III. Udruga ima registrirano sjedište u Vinkovcima, ali operativno djeluje u Vođincima, gdje su prostorije udruge i skladište. Predsjednik udruge je g. Antun Trbuk iz Vođinaca.

PROJEKT UŽINA ZA SVE V. Vijest ima dokument u privitku

Autor: Mihaela Krpan, 13. 10. 2020. 11:44

Poštovani roditelji/skrbnici,

upravo smo primili obavijest da će ipak krenuti provedba projekta "Užina za sve V". Kriterij za sudjelovanje u istom je da je dijete iz obitelji koji su korisnici prava na doplatak za djecu. Danas će Vam djeca donijeti potrebnu dokumentaciju koju je potrebno popuniti. Molimo da dokumentaciju popunite u cijelosti, sve mora biti popunjeno i potpisano od strane roditelja/skrbnika. Kao dokaz da ste korisnici dječjeg doplatka, potrebno je uz popunjenu dokumentaciju dostaviti jedan od četiri dokumenta koji su navedeni u zahtjevu. Molimo da to shvatite ozbiljno kako ne bismo gubili vrijeme na vraćanje nepotpune dokumentacije.

Rok je do četvrtka, 15.10.2020. Naknadna prijava nije moguća.

Ukoliko dijete nije danas u školi, klikom na "više" nalazi se potrebna dokumentacija pa roditelj/skrbnik može istu isprintati, popuniti  i donijeti u školu.

Za sva dodatna pitanja stojimo Vam na raspolaganju.