> Nastava  > Projekti

Projekt "Moda"

Autor: ADELA DEKANIĆ, 18. 4. 2018.

Učenici VIII. c razreda prikazali su svojim atraktivnim nastupom na školskoj priredbi nastavni sadržaj iz njemačkog jezika vezan uz temu „Moda“, u kojem su se upoznali s nazivima odjevnih predmeta, vrstama tkanina i uzorcima na tkaninama.

U svojim nastupima svaki je učenik predstavio svoj odjevni predmet vezan za različita zanimanja. Budući da je ova godina godina kulturne baštine, prikazali smo i narodnu nošnju kao skupocjeni odjevni predmet jedne zajednice koju odijevamo samo prilikom nekakve proslave.

Naši mali čuvari narodne baštine otplesali su, u pratnji Hrvoja Levakovića na samici, nekoliko narodnih plesova odjeveni u narodnu nošnju.

Zatim su se učenici redom predstavljali i opisivali odjevne predmete i zanimanja poput doktorice, kuhara koji je pročitao namirnice potrebne za pizzu, pjevačice koja je otpjevala pjesmu „Hajde da ludujemo“, a učenici Josip Brkić i Ivica Komljenović „odrepali“ su rap-brojalicu „Eins-zwei Polizei“.

Prigodne pjesmice na njemačkom jeziku i dječju igru-nošenje pisanica u žlici, prikazali su učenice Leona i Monika uz svoju baku Martinu.

Baroknu odjeću srednjeg vijeka prikazali su učenici Karmen Jurić-Katunić i Domagoj Sabadoš koji su otplesali bečki valcer.

Na kraju programa bio je postavljen nagradni zadatak-pravilno vezanje kravate, koja je dio odjevnog predmeta. Stručni žiri, koji je predvodila pedagoginja škole Adela Dekanić, proglasio je i prigodno nagradio pobjednički tim.