> Natjecanja

Kreativna smotra vjeronaučnog stvaralaštva

Autor: ADELA DEKANIĆ, 14. 5. 2019.

Kreativna smotra vjeronaučnog stvaralaštva vjeroučenika osnovnih i srednjih škola Đakovačko-osječke nadbiskupije „VjeDra“ 2019., peta po redu, održana je u četvrtak 9. svibnja 2019. u pastoralnim prostorijama Vikarijata (Osijek) na temu „Hrvatski sveci i blaženici- Svjedoci Radosne vijesti u hrvatskom narodu“. Svojim prikazima predstavilo se 19 skupina, a među njima su i predstavnici naše škole. Na Smotri su sudjelovali i predstavnici naše škole, po prvi put, i to u dvije kategorije: dramsko- scenskom izvedbom i likovnim radom.

Dramsko- scensku izvedbu pod nazivom Priča o Alojzju Stepincu izveli su učenici:

1. Tamara Bičanić
  2. Ema Dekanić
  3. Josip Jurković
  4. Petra Karabalić
  5. Leona Neralić
  6. Nika Nestić
  7. Monika Rakoci
  8. Ena Uremović

Učenici su se uistinu potrudili te u vrlo kratkom vrmenskom roku naučili i uvježbali tekstove. Prije samog odlaska na Smotru, zadnji osvrt i blagoslov nam je dala i nastavnica hrvatskog jezika, Tomislava Albertović.

Likovni rad pod nazivom Na putu svetosti izradili su učenici:

1. Valentina Debelić
  2. Antun Dekanić
  3. Ljubica Špehar

Učenici su prikazali likove triju hrvatskih svetaca: Nikole Tavelića, Leopolda Bogdana Mandića i Marka Križevčanina. Učenici su imali i veliku potporu i pomoć nastavnice likovne kulture, Martine Đerđ.

Učenici su pohvaljeni u obje kategorije te im se zahvaljujem na trudu i marljivom radu. Sudjelovanje na Smotri je bilo lijepo iskustvo za sve nas.

Zahvaljujem nastavnicama Tomislavi Albertović i Martini Đerđ na suradnji te ravnatelju, Igoru Miličeviću, koji nas je počastio svojim prisutstvom na Smotri.

Nikolina Nedeljković, učiteljica vjeronauka