> Natjecanja

Državna smotra LiDraNo 2019.

Autor: ADELA DEKANIĆ, 26. 3. 2019.

Nakon što je u Gradskom kazalištu “Joza Ivakić” nedavno održana Županijska smotra literarnog, dramsko – scenskog i novinarskog stvaralaštva LiDraNo na kojoj je sudjelovalo 120 učenika iz 30 osnovnih i srednjih škola naše županije, poznati su i končani rezultati, odnosno imena onih koji će našu županiju predstavljati na državnoj smotri.

Nakon održane županijske smotre odmah je bilo poznato da učenici koji su predloženi u pojedinačnim scenskim nastupima izravno idu na na državnu smotru, ali je bilo upitno tko će nas predstavljati kada su u pitanju skupni scenski nastupi, jer je odluku o tome morao donijeti državni izbornik Ivan Đuričić, glumac Satiričkog kazališta Kerempuh iz Zagreba.

Nakon što je pogledao i ostale nastupe, izbornik Đuričić odlučio se da na državnu smotru ide i dramsko-scenska igra "Tračare" koju izvode učenici naše škole, Borna Božičević i Josip i Ante Jurković.

Ovo je po prvi puta, od kada se održava LiDraNo, da na državnu smotru iz jedne škole idu predstavnici u dvije kategorije.
Trud, vježba, talent, dobar odabir tekstova i rad s mentoricom, učiteljicom Slavenkom Komljenović, donijeli su ove konačne rezultate: jedna škola, jedna mentorica, a predstavnici dvije kategorije u Šibeniku.