> Nastava

Drugačiji školski sat

Autor: Administrator , 30. 1. 2012.

U petak,  27.1.2012., u našoj je školi održan malo drugačiji školski sat.

Nastavnice njemačkog jezika i glazbene kulture osmislile su zajednički sat s 8 a razredom, a tema je bila JOSEPH HAYDN.

Sat smo započeli glazbom  J. Haydna koju je odsvirala nastavnica glazbene kulture Tihana Bučanac .

Nastavnica njemačkog jezika Olga Čičak  zatim je s učenicima razgovarala o Austriji, njezinim pokrajinama, a naglasak je bio na pokrajini Gradišće u kojoj je živio i djelovao J. Haydn. Slijedila je prezentacija o Austriji i Josephu Haydnu, nakon koje su učenici rješavali nastavne listiće, te čitali o spomenutom skladatelju na njemačkom jeziku.

U završnom dijelu sata učenici su pročitali neke zanimljivosti o životu J. Haydna i smjestili ga u tzv. glazbenu povijest.

Na samom kraju sata poslušali smo skladbu „Kaiserquartet“op. 76 u C- duru J. Haydna, te su učenici imali slušni zadatak prepoznati izvođače skladbe (gudački kvartet).Zajedno smo zaključili kako  je melodija ovog kvarteta vrlo poznata zbog toga što je to današnja himna Njemačke.

Ovakvim načinom rada sat postaje zanimljivijim pa učenici zapamte više činjenica na satu. Inače teško gradivo njemačkoga jezika postaje razumljivijim, a glazba koja se čuje tijekom sata čini osjetila otvorenijima.

Rabeći ovaj oblik rada  osuvremenili smo nastavu, a učenička znanja učinili trajnijima.