> Nastava

DANI KRUHA - DANI ZAHVALNOSTI ZA PLODOVE ZEMLJE

Autor: Zdenka Pavlovic, 14. 10. 2011.

Tradicija da svi učenici nižih razreda na Svjetski dan hrane samostalno izrađuju peciva ove je godine prekinuta pa su učiteljice, svaka na svoj način, organizirale obilježavanje ovoga dana.

Učenici I.a i I.b razreda uživali su u samostalnoj izradi peciva. Uz pomoć učiteljica Blaženke Zupković i Melite Perić te kuharica Katice Vendl i Ivke Mišić mijesili su i pekli peciva s hrenovkama. Do kraja nastave u slast su ih pojeli. Na isti je način taj dan osmislila i učiteljica Ruža Uremović sa svojim IV.b razredom.

Učiteljice II.abc razreda (Danica Vujčić, Irena Babić i Maja Matkovski) te učiteljica IV.a razreda Dunja Trišić za suradnju su zamolile roditelje. Sve su majke poslale poneki krušni proizvod - bilo je raznolikih peciva, kruhova i kolača, lijepih za vidjeti, slasnih za pojesti.

Učiteljica III.c razreda Marijana Šaravanja ispekla je kod kuće pa donijela u školu dovoljno slanih peciva i masnica s makom i orasima  da počasti svoje učenike i kolege. Ona i njezine paralelke( III.a, M. Štrangar i III.b, N. Trišić) ostvarile su integrirani nastavni dan na temu Dan kruha.

Djeca vole da nastava bude drugačija i da mogu iskazati svoju kreativnost. Mnoga od njih danas su zbog toga doista uživala.

Fotografije možete pogledati ovdje.