Autor: Mihaela Krpan, 24. 10. 2019.

OSNOVNA ŠKOLA Ivane Brlić-Mažuranić Rokovci-Andrijaševci

32271 Andrijaševci, Školska 1 tel:  032/372-462, fax: 032/373-814

e-mail: ured@os-ibmazuranic-rokovci-andrijasevci.skole.hr

KLASA: 112-01/19-01/39

URBROJ: 2188-42-19-01

Andrijaševci, 24.10.2019.

Temeljem čl.107. Zakona o odgoju i obrazovanju u osnovnoj i srednjoj školi (NN 87/08, 86/09, 92/10, 105/10, 90/11, 5/12,16/12, 86/12,126/12,94/13,152/14, 7/17, 68/18.), te članka 6. i 7.  Pravilnika o postupku zapošljavanja te procjeni i vrednovanju  kandidata za zapošljavanje ( u daljnjem tekstu: Pravilnik ) ravnatelj Osnovne škole Ivane Brlić-Mažuranić Rokovci-Andrijaševci objavljuje

za popunu radnih mjesta:

1. UČITELJ/ICA TJELESNE I ZDRAVSTVENE KULTURE– određeno, nepuno radno vrijeme ( 20 sati ukupnog tjednog radnog vremena )

1 izvršitelj/ica  - (zamjena do povratka s porodiljnog dopusta)

1. UČITELJ/ICA HRVATSKOG JEZIKA –neodređeno nepuno radno vrijeme

1 izvršitelj/ica ( 11 sati ukupnog tjednog radnog vremena)

1. UČITELJ/ICA ENGLESKOG JEZIKA- određeno puno radno vrijeme

1 izvršitelj/ica ( zamjena do povratka s porodiljnog dopusta)

1. UČITELJ/ICA LIKOVNE KULTURE – određeno nepuno radno vrijeme

( 20 sati ukupnog tjednog radnog vremena)

1 izvršitelj/ica ( zamjena do povratka s porodiljnog dopusta )

1. UČITELJ/ICA BIOLOGIJE I PRIRODE – određeno puno radno vrijeme,

1 izvršitelj/ica ( zamjena do povratka sa porodiljnog dopusta )

Uvjeti za zasnivanje radnog odnosa utvrđeni su važećim Zakonu o odgoju i obrazovanju u osnovnoj i srednjoj školi, te Pravilnikom o stručnoj spremi i pedagoško-psihološkoj naobrazbi učitelja i stručnih suradnika u osnovnoj školi.

Uz pisanu prijavu (zamolbu) na natječaj, kandidati su dužni priložiti sljedeću dokumentaciju:

-životopis
-diplomu odnosno dokaz o stečenoj stručnoj spremi
-dokaz o državljanstvu ( presliku )
-uvjerenje da nije pod istragom i da se protiv kandidata ne vodi kazneni postupak u smislu zapreka za zasnivanje radnog odnosa iz članka 106. Zakona o odgoju i obrazovanju u osnovnoj i srednjoj školi (ne starije od 6 mjeseci)
-potvrdu o radnom stažu - elektronički zapis Hrvatskog zavoda za mirovinsko osiguranje

Ukoliko kandidat ostvaruje prednost pri zapošljavanju, prema posebnom zakonu, dužan je priložiti dokaze kojima potvrđuje prednost pri zapošljavanju.

Kandidat koji se poziva na pravo prednosti pri zapošljavanju na temelju članka 9.Zakona o profesionalnoj rehabilitaciji i zapošljavanju osoba s invaliditetom (NN 39/18.) dužan je u prijavi na natječaj pozvati se na to pravo, te priložiti sve dokaze o ispunjavanju traženih uvjeta, kao i dokaz o invaliditetu.

Kandidat koji se poziva na pravo prednosti pri zapošljavanju na temelju članka 48.Zakona o zaštiti civilnih i vojnih invalida rata (NN 148/13.) dužan je uz prijavu na natječaj priložiti sve dokaze o ispunjavanju traženih uvjeta, potvrdu o statusu vojnog/civilnog invalida rata i dokaz o tome na koji je način prestao radni odnos.

Kandidat koji se poziva na pravo prednosti pri zapošljavanju u skladu s člankom 102.Zakona o hrvatskim braniteljima iz Domovinskog rata i članovima njihovih obitelji ( NN 121/17.), uz prijavu na javni natječaj, dužan je priložiti pored dokaza o ispunjavanju traženih uvjeta i sve potrebne dokaze dostupne na poveznici Ministarstva hrvatskih branitelja:

Na natječaj se mogu prijaviti osobe oba spola (čl.13. Zakona o ravnopravnosti spolova NN 69/17).

Rok za dostavu zamolbi je osam (8) dana od dana objave natječaja na mrežnim stranicama i oglasnoj ploči Hrvatskog zavoda za zapošljavanje, mrežnoj stranici i oglasnoj ploči Škole i traje od 24.10.2019. do 1.11.2019.

Prijave s potrebnom dokumentacijom dostaviti na adresu škole: Osnovna škola Ivane Brlić-Mažuranić Rokovci-Andrijaševci, 32 271 Andrijaševci, Školska 1, s naznakom «za natječaj – učitelj/ica tjelesne i zdravstvene kulture».

Nepotpune i nepravovremene prijave neće se razmatrati. Kandidati koji su pravodobno dostavili potpunu prijavu sa svim ispravama i ispunjavaju uvjete natječaja, dužni su pristupiti procjeni, odnosno testiranju prema odredbama Pravilnika o postupku zapošljavanja te procjeni i vrednovanju kandidata za zapošljavanje koji je objavljen na internetskoj stranici škole (http://os-ibmazuranic-rokovci-andrijasevci.skole.hr/upload/os-ibmazuranic-rokovci-andrijasevci/images/static3/905/attachment/Pravilnik_o__postupku_zaposljavanja_te_procjeni_i_vrednovanju_kandidata_za_zaposljavanje.pdf.  Na prijavi su dužni dostaviti svoju aktivnu adresu e-pošte na koju će pravodobno stići obavijest o datumu i vremenu procjene, odnosno testiranja kandidata.

Ako kandidat ne pristupi procjeni, odnosno testiranju smatra se da je odustao od prijave na natječaj.

O rezultatima natječaja kandidati će biti obaviješteni u zakonskom roku.

Podnošenjem prijave na ovaj natječaj, kandidati daju privolu za obradu osobnih podataka navedenih u svim dostavljenim  prilozima, odnosno ispravama za potrebe provedbe natječajnog postupka, sukladno važećim propisima o zaštiti osobnih podataka.

Ravnatelj:

Igor Miličević, prof.