Svim majkama želimo SRETAN MAJČIN DAN!

Autor: Administrator , 13. 5. 2013.

Mame su sve u našim životima – prijateljice, mentorice, kritičarke, medicinske sestre, učiteljice... imaju bezbroj uloga kako bismo se mi osjećali sigurno, zaštićeno i voljeno.

Majčin dan je blagdan u čast majki i majčinstva koji se u većini zemalja obilježava svake godine druge nedjelje u svibnju.

Majčin dan već se desetljećima slavi i obilježava svake godine druge nedjelje u svibnju.  Iako je u prošlosti ovaj blagdan imao velik značaj za emancipiranje i poboljšanje položaja žena u društvu, Dan majki se u novije vrijeme svodi na darivanje i ugađanje majkama i bakama. Toga dana se majke i bake uglavnom darivaju cvijećem, te čestitkama i malim poklonima koje su izradila njihova djeca i unuci.

Bez obzira na to tko smo, kako smo odrasli i gdje živimo, taj dan bismo se trebali prisjećati doba u životu kad smo bili krhki, znatiželjni i naivni, a naša nas je majka sigurno vodila kroz život. Trebamo imati na umu da nije bitno to što kupujemo majkama, već što činimo kako bismo im pokazali koliko cijenimo njihovu ljubav i brigu za nas.

Često smo fizički zajedno, a da su nam misli negdje drugdje. Na Majčin dan probaj doista biti sa svojom majkom. Ako te stalno moli da nešto učiniš, probaj to barem danas učiniti. Ako voli šetnje i uvijek te traži da ideš s njom, ali ti stalno imaš pametnijeg posla, danas se žrtvuj.

MAMA,  VOLIM TE!

Maskembal u IV. razredu

„I moji Bogovi su mi previše!“ – uzvikne ban Hrvat, ali sin Porga uze kršćansku vjeru zbog ljubavi prema Vidi.“

Daa…..Tako počinje legenda vezana za dolazak Hrvata na današnja područja.

Učenici četvrtih razreda ovogodišnji su maskenbal obilježili obukavši se u kostime hrvatskih vitezova, kraljeva, princeza i dvorskih dama, pa čak i zabavnog osoblja na dvoru – trbušna plesačica.

Uz pomoć roditelja izradili su vrlo maštovite i zanimljive kostime.

Nakon kratkog vraćanja u prošlost maskenbalska zabava nastavljena je veselim plesom i uživanjem u pokladnim slasticama koje su napravile naše drage mame i bake.

Učiteljica: Marijana Šaravanja, dipl. učiteljica