Natječaj za radno mjesto pomoćnik/ica u nastavi djeci s teškoćama u razvoju

Autor: ADELA DEKANIĆ, 23. 8. 2018.

Andrijaševci, Školska 1

KLASA: 112-01/18-01/108

URBROJ: 2188-42-18-01

Andrijaševci, 23.8.2018.

Osnovna škola Ivane Brlić-Mažuranić Rokovci-Andrijaševci na temelju članka 107. Zakona o odgoju i obrazovanju u osnovnoj i srednjoj školi (Narodne novine broj 87/08, 86/09, 92/10, 105/10, 90/11, 16/12, 86/12, 94/13, 152/14, 07/17,68/18) i  sukladno uvjetima „Osiguravanje pomoćnika u nastavi i stručnih komunikacijskih posrednika učenicima s teškoćama u razvoju u osnovnoškolskim i srednjoškolskim odgojno-obrazovnim ustanovama“ ref.broj UP.03.2.1.03.0001, raspisuje

za radno mjesto

POMOĆNIK/ICA u nastavi djeci s teškoćama u razvoju

• 1 izvršitelj, 20 sati tjedno - određeno radno vrijeme za nastavnu godinu 2018./2019.
  • 1 izvršitelj, 25 sati tjedno - određeno radno vrijeme za nastavnu godinu 2018./2019.

UVJETI NATJEČAJA:

- minimalno četverogodišnje srednjoškolsko obrazovanje

- nepostojanje zapreka za zasnivanje radnog odnosa u školskoj ustanovi iz članka 106. Zakona o odgoju i obrazovanju u osnovnoj i srednjoj školi.

Uz pisanu zamolbu za posao (obvezno navesti datum i mjesto rođenja, adresu stanovanja te kontakt broj mobitela i e-mail) potrebno je priložiti:
- životopis (vlastoručno potpisan, s navedenim podacima o iskustvu u radu s djecom s teškoćama – naziv
  institucije odnosno udruge, te trajanje),
- presliku domovnice,
- presliku dokaza o odgovarajućem stupnju obrazovanja,
- presliku uvjerenja o nekažnjavanju ne stariju od 6 mjeseci,
- potvrdu Hrvatskog zavoda za zapošljavanje da se radi o nezaposlenoj osobi,
- potvrdu  ili certifikat o završenom programu edukacije za poslove pomoćnika u minimalnom trajanju od 20 sati ukoliko kandidat ima završen program edukacije.

Odabir kandidata za pomoćnike u nastavi izvršit će poslodavac. Ukoliko odabrani kandidati nemaju valjani dokaz o završenom odgovarajućem programu edukacije za pomoćnike u nastavi, nakon selekcijskog postupka u obvezi su sudjelovati u programu edukacije, a koji će se realizirati  kroz minimalno 20 sati prethodno početku rada pomoćnika u školama partnerima u projektu. Edukacija sadrži sljedeće elemente programa:

- osnovna načela obrazovanja učenika s teškoćama u razvoju s naglaskom na inkluzivno obrazovanje

- karakteristike učenika s teškoćama u razvoju ( za sve vrste teškoća)

- podrška učenicima s teškoćama u razvoju u odgojno-obrazovnom procesu i razvoju socijalnih vještina (način pružanja pomoći)

- suradnja s učiteljem/nastavnikom/stručnim timom škole/roditeljima i drugim učenicima

- prava učenika s teškoćama u razvoju.

Kandidat koji ostvaruje pravo prednosti pri zapošljavanju prema posebnom zakonu, dužan je u prijavi na natječaj pozvati se na to pravo i priložiti sve dokaze potrebne za ostvarivanje prava prednosti pri zapošljavanju.

Kandidat koji se poziva na pravo prednosti pri zapošljavanju u skladu s člankom 102.Zakona o hrvatskim braniteljima iz Domovinskog rata i članovima njihovih obitelji, uz prijavu na javni natječaj, dužan je priložiti pored dokaza o ispunjavanju traženih uvjeta i sve potrebne dokaze dostupne na poveznici Ministarstva hrvatskih branitelja:

Na natječaj se mogu prijaviti osobe oba spola.

Prijave se podnose u roku osam /8/ dana od objave natječaja na stranicama HZZ-a i web stranicama škole osobno ili poštom na adresu: Osnovna škola Ivane Brlić-Mažuranić Rokovci-Andrijaševci, s naznakom ˝Za natječaj „ Pomoćnik u nastavi  “.

Nepravodobne i nepotpune prijave neće se razmatrati.
O rezultatima natječaja kandidati će biti obaviješteni na jednak način pod jednakim uvjetima.

Ravnatelj škole:

Igor Miličević, prof.