Državno natjecanje iz matematike

Autor: ADELA DEKANIĆ, 14. 4. 2016.

Naša škola je vrlo ponosna jer je ove godine imala svog predstavnika na ovako važnom natjecanju. Nije lako proći sve razine, od školske do županijske, te otići na put i natjecati se s najboljim učenicima cijele države.

Učenik petog razreda, Tin Karalić, predstavljao je svoju školu i postigao je odličan rezultat, s 33 boda od ukupno 50, osvojio je 6. mjesto te je zato pohvaljen. Nije bilo lako, ali biti šesti u državi nije mala stvar.

Putovanje je trajalo tri dana, prvi dan je bilo svečano otvorenje natjecanja, drugi dan je održano samo natjecanje, a treći dan proglašenje pobjednika te svečano zatvaranje natjecanja. Sve svoje slobodno vrijeme proveli smo u druženju s drugim natjecateljima i njihovim mentorima uz šetnju predivnim Primoštenom. Putovanje je bilo nagrada za sav Tinov trud i rad tijekom cijele školske godine.

Tinu sve pohvale i čestitke na zapaženom rezultatu uz želju i poticaj da sljedeće školske godine bude jednako tako uspješan i vrijedan kao što je bio ove godine. Sada je svjestan da se učenje jako cijeni i da će biti nagrađen ako bude bio vrijedan i uspješan.

Anica Imrek, nastavnica matematike