Zimski je odmor prošao

Autor: Katarina Klasnić, 10. 1. 2014.

Učenici i učitelji vratit će se u ponedjeljak u školu. No, još će se neko vrijeme rado sjećati zimskoga odmora, ali i  zadnjih dana  prvoga polugodišta.

Cijeli je prosinac prošao u blagdanskom ozračju. Dani su uz glazbu pod velikim odmorima, izradu ukrasa namijenjenih prodaji na Božićnom sajmu, očekivanje Svetoga Nikole, Božićnoga sajma i Božićne priredbe brže prolazili. Više nema zaključivanja ocjena na kraju polugodišta pa nije bilo ni nervoze kod učenika i nastavnika. Na dan podjele izvješća svi su bili sretni jer nitko nije imao negativnu ocjenu. Ispise ocjena svatko je tumačio na svoj način, najčešće barem malo bolje nego što bi to pokazale zaključene ocjene.

Vrijeme tijekom praznika nije bilo onakvo  kakvo djeca vole. Snijeg nije pao na Božić, a ni kasnije. Izostale su stoga igre na snijegu, sanjkanje, grudanje, pravljenje snješka. No, ima još mnogo načina  kako provesti slobodno vrijeme : šetnja, vožnja biciklom, čitanje, igre u kući…Najvažnije je da nije bilo školskih obaveza, da se moglo duže spavati, tijekom dana povremeno i ljenčariti.

Sada počinju nove školske obveze. Ne nastavlja se samo s učenjem „ozbiljnih“ školskih predmeta nego i s  pripremama za školska i županijska natjecanja te LIDRANO. Nešto je uvježbano već u I. polugodištu i to smo vidjeli na završnoj školskoj priredbi. Čestitamo svim izvođačima i njihovim mentorima. Slike s priredbe možete vidjeti ovdje.

U drugom polugodištu želimo svim učenicima dobar uspjeh u učenju. Voljeli bismo i da ne bude problema u vladanju. Očekujemo i dobre rezultate na županijskim natjecanjima. Dragi učenici, nadamo se da će nam drugo polugodište svima donijeti još više radosti nego prvo. Vidimo se u ponedjeljak, 13. siječnja 2014. godine.

Pedagoginja