Dani darivanja u našoj školi

Autor: Katarina Klasnić, 18. 12. 2013.

Prosinac je mjesec darivanja. Lijepo je primiti dar, još ljepše ga nekome dati. I jednoga i drugoga bilo je ovih dana u školi.

Najprije je učenike iznenadio Sveti Nikola. S njim je bio još netko koga nisu vidjeli, samo su čuli zveckanje lanaca u daljini. Možda onda i nije bio u školi nego negdje drugdje, dalje? Zašto bi on dolazio kada su učiteljice Svetom Nikoli svjedočile o dobrom učenju i vladanju svojih učenika. U nekim je razredima Sveti Nikola dočekan pjesmom i recitiranjem ili kratkim igrokazom, u drugima se samo odgovaralo na njegova pitanja. Za sav rad tijekom godine, kao i ono što su u tom susretu pokazali, učenici su nagrađeni bombonima.

13. prosinca 2013. godine održan je u školi Božićni sajam. Učenici i njihovi razrednici izrađivali su tijekom studenoga i prosinca različite ukrase od materijala koje su donijeli od kuće ili dobili u školi kako bi njihovom prodajom zaradili novac za pomoć potrebitima. Bilo je tu čestitki, ukrasa za bor, božićnih i adventskih aranžmana, kolača i drugih prigodnih uradaka. Iza 16 sati, kada je prodaja počela, u hol škole došli su mnogobrojni roditelji i mještani te pokupovali većinu onoga što su učenici ponudili. Ovakve ili slične humanitarne akcije bit će organizirane i ubuduće.

Vjerujemo da će učenike pred Božić posjetiti i darivati i Djed Božićnjak. Možda dođe i na priredbu koju učenici pripremaju, a na koju su pozvani svi učenici i roditelji. Veselimo se tom  nastupu naših učenika zadnjega dana u prvom polugodištu, 20. 12. 2013. godine, i želimo im vesele zimske praznike, Sretan Božić i novu godinu.