Posjet kazalištu učenika osmih razreda

Autor: Ines Komljenović, 14. 11. 2023.

U srijedu, 8.11.2023.godine, učenici osmih razreda su se u pratnji svojih učitelja, a u organizaciji učiteljice iz glazbene kulture, uputili u Osijek pogledati koncert simfonijskog orkestra HNK iz Osijeka. Prijevoz nam je organiziran i financiran od strane Općine Andrijaševci, a sve u svrhu kulturnog uzdizanja učenika.

U Osijek smo stigli u popodnevnim satima kako bismo prošetali centrom i pogledali neke od uličnih spomenika i parkova. Nakon osvježenja u obližnjem restoranu, otišli smo u kazalište na koncert. Koncert 'La vie en rose' izveo je osječki simfonijski orkestar HNK, operni solisti i poneki dodatci u vidu električnih gitara i seta bubnjeva za potrebe nekih skladbi. Program se uglavnom sastojao od filmskih tema i songova iz najpoznatijih animiranih filmova i serija. Učenici i njihovi učitelji izašli su vrlo zadovoljni iz kazališta sa željom ponovnog posjeta kazalištu.

Dojmovi pojedinih učenika:

„Svidjelo mi se, bilo je veselo i zabavno te su svi bili lijepo odjeveni. HNK je lijep prostor za gledati koncert.“

„Odlazak u HNK Osijek i slušanje ovoga koncerta-opere bit će mi jedna od najdražih uspomena. Solisti su lijepo pjevali, a orkestar je još više uljepšao glazbeni dojam.“

„Izgled kazališta me oduševio – zbog toga je cijeli ugođaj bio još ljepši. Cijeli koncert je nadmašio moja očekivanja i nadam se da ću opet ići.“

„Svidjela mi se ritmičnost i zvuk orkestra, opuštenost izvođača, pozornica i prizori kazališta“.

Tihana Bučanac, učiteljica glazbene kulture