> Natjecanja
Natjecanja

Privremeni rezultati natjecanja iz matematike (školska razina) Vijest ima dokument u privitku

Autor: Ines Komljenović, 26. 1. 2024. 15:07

Superfinale Croatian Makers lige 2022./2023. – državna razina

Autor: Ines Komljenović, 14. 6. 2023. 23:27

Naši mladi robotičari su 24. svibnja 2023. osvojili 1. mjesto na državnom natjecanju iz robotike i programiranja pod nazivom Superfinale Croatian Makers lige 2022./2023. u kategoriji mlađe dobne skupine (do 5. razreda) u konkurenciji od 30 ekipa iz čitave Hrvatske.

Tim učenika koji su predstavljali našu ustanovu OŠ Ivane Brlić-Mažuranić Rokovci- Andrijaševci su učenici 4. razreda:Toni Smolčić, Jakov Majher, David Bičanić i Matej Galović. Mentor učenika je učitelj tehničke kulture i informatike Ivan Dejanović.

Poziv na Superfinale dobili smo kao pobjednici  4 regionalnih kola koja su se održala ove školske godine.

Svi natjecatelji natjecali su se s istom opremom: mobilni robot Maqueen Plus V2 upravljan mikrokontrolerom micro:bit te kamerom s podrškom za umjetnu inteligenciju naziva Gravity: Huskeylens.

Samom činjenicom što se koristi ista oprema, u velikoj mjeri dolazi do izražaja poznavanje robotskih sustava te izrada efikasnih programskih rješenja kako bi mobilni robot autonomno odradio sve zadane zadatke, ali u što kraćem vremenu.

Poredak i više informacija na službenoj stranici Croatian Makers lige gdje je objavljena vožnja naše Ustanove:

Ivan Dejanović, dipl.ing. elektrotehnike

[više]

Pregled svih natjecateljskih kola Croatian Makers lige 2022./2023. – starija i mlađa kategorija, regija Vinkovci Vijest ima dokument u privitku

Autor: Ines Komljenović, 14. 6. 2023. 23:07

Ove godine Croatian Makers liga 2022./2023. održala se u pet krugova natjecanja, od čega, prvo pretkolo je bilo pripremno te četiri natjecateljska kola.

Na natjecanju su sudjelovali naši učenici od 4. do 8. razreda.

Učenici mlađe dobne skupine bili su regionalni prvaci te su dobili poziv na državno natjecanje pod nazivom Superfinale CM lige 2022./2023.

U prilogu se nalaze rezultati natjecanja prema natjecateljskim kolima za mlađu i stariju dobnu skupinu te popis učenika koji su sudjelovali na natjecanju.

16. ROBOKUP - državna razina 2023. Vijest ima dokument u privitku

Autor: Ines Komljenović, 14. 6. 2023. 22:26

Ove godine je održan 16. po redu Robokup, ekipno natjecanje iz elementarne robotike namijenjeno učenicima osnovnoškolskog uzrasta. Provodi ga Hrvatska zajednica tehničke kulture u suradnji s Hrvatskim robotičkim savezom i Ministarstvom znanosti i obrazovanja RH.

Državno natjecanje Robokupa je održano u Imotskom u OŠ Stjepana Radića od 21. do 23. travnja 2023.

Našu Ustanovu predstavljao je tročlani tim: Lovro Rukavina, Bartol Bićanić i Arsen Turkalj.

Učenici su se natjecali pod vodstvom Ivana Dejanovića.

Natjecanje se sastojalo od 3 dijela:

1. Strujni krugovi
  2. Programiranje mikrokontrolera
  3. Programiranje i robotičke konstrukcije

U kategoriji Strujni krugovi osvojili smo zlatnu medalju (1. mjesto), a u kategoriji Programiranje mikrokontrolera brončanu (3.mjesto), što je svojevrsni podvig budući da smo nastupili prvi puta. Natjecanju je pristupilo 20 ekipa iz cijele Hrvatske.

Više o natjecanju u prilogu.

Dabar 2022./2023. Vijest ima dokument u privitku

Autor: Ines Komljenović, 14. 6. 2023. 22:15

Od 14. do 17. studenoga 2022. održalo se natjecanje Dabar 2022. Od 14. do 17. studenoga 2022. održalo se natjecanje Dabar 2022.

Dabar je međunarodna inicijativa koja promiče informatiku i računalno razmišljanje među nastavnicima i učenicima. Organizator natjecanja za Hrvatsku je udruga “Suradnici u učenju” uz podršku Hrvatskog saveza informatičara, Visokog učilišta Algebra i CARNET-a. Natjecanje podržava Ministarstvo znanosti i obrazovanja.

I ove godine su sudjelovali naši učenici te su neki osvojili zlatne diplome (10% najboljih u Hrvatskoj).

U prilogu se nalaze rezultati natjecanja za 1., 2., i 3. razred.

[više]

65. natjecanje mladih tehničara Republike Hrvatske (šk. god. 2022./2023.) – državna razina Vijest ima dokument u privitku

Autor: Ines Komljenović, 14. 6. 2023. 22:09

Od 2. do 5. svibnja 2023. održano je 65. državno natjecanje mladih tehničara u Vodicama. Našu školu predstavljalo je 6 učenika iz kategorija Automatike, Robotskog spašavanja žrtve, Graditeljstva, Obrada materijala, Strojarskih konstrukcija te Fotografije.

Sudjelovanjem 6 učenika iz iste Ustanove s istim mentorom oboren je državni rekord otkako se natjecanje održava u sadašnjem formatu natjecanja od 12 kategorija.

Učenici koji su sudjelovali na natjecanju su Lovro Ruakvina, Bartol Bićanić, Robert Krznarić, Tena Šebalj, Dora Imrek i Laura Imrek.

Mentor učenika je učitelj tehničke kulture Ivan Dejanović.

U prilogu se nalaze rezultati državnog natjecanja.

[više]

65. natjecanje mladih tehničara Republike Hrvatske (šk. god. 2022./2023.) – županijska razina Vijest ima dokument u privitku

Autor: Ines Komljenović, 14. 6. 2023. 22:05

Županijsko natjecanje održano je od 16. ožujka 2023.

Kategorije u kojima su se učenici natjecali: Maketarstvo i modelarstvo, Graditeljstvo, Strojarske konstrukcije, Obrada materijala, Elektrotehnika, Elektronika, Automatika, Robotsko spašavanje žrtve i Fotografija.

Učenici su ostvarili izniman rezultat osvojivši pet županijskih prvih mjesta.

Rezultati natjecanja nalaze se u prilogu.

[više]

65. natjecanje mladih tehničara - školska razina 2023. Vijest ima dokument u privitku

Autor: Ines Komljenović, 14. 6. 2023. 21:32

Školsko natjecanje održano je od 7.veljače 2023. do 10. veljače 2023.

Rezultati natjecanja nalaze se u prilogu.

« Listopad 2020 »