NAČIN IZVOĐENJA NASTAVE NA DALJINU

Učenici razredne nastave (od 1. do 4. razreda) uz podršku svojih roditelja pratit će obavijesti i nastavne materijale koje će im slati njihove učiteljice i predmetni učitelji putem već uobičajenih i uhodanih kanala komunikacije – putem e-pošte, Vibera, WhatsAppa, Facebooka i sl. Uz to pratit će i obrazovne sadržaje na 3. programu Hrvatske televizije (HRT 3).

Učenici predmetne nastave (od 5. do 8. razreda) dužni su svaki dan (od ponedjeljka, 16. ožujka) pratiti svoju virtualnu učionicu kao i web stranicu škole. Učenik je dužan u određenom danu provjeriti ima li novih sadržaja iz onih premeta koje bi i inače imao po rasporedu za taj dan. Osim toga učenik je dužan pratiti nastavu putem HRT 3 i preko Sportske TV prema rasporedu za svoj razred. Raspored je objavljen na mrežnim stranicama škole.

Ako učenik tijekom cijeloga dana ne pokaže nikakvu aktivnost, smatra se da je taj dan učenik izostao s nastave za što  predmetni učitelj preko razrednika ili sam razrednik traži od roditelja ispričnicu u obliku elektronske pošte. Zadane aktivnosti učenici mogu odraditi bilo kada tijekom dana ili onda kada je to s učenicima dogovorio predmetni učitelj. Tijekom trajanja nastave na daljinu učitelji će učenike pratiti bilješkama (vrednovanje kao učenje i vrednovanje za učenje), a bilješke će evidentirati u e-Dnevnik.

Učenici se u virtualnom okruženju moraju primjereno ponašati, što znači da vrijede ista pravila primjerenog ponašanja i ophođenja kao u školi, odnosno u učionici za vrijeme nastave. Za neprimjerene oblike ponašanja učenici mogu snositi posljedice.

Roditelji i učenici mole se za strpljenje pri pokušaju prijave na Office365 i u svoje virtualne učionice preko aplikacije Yammer. Carnet u suradnji s Microsoftom pokušava riješiti problem zagušenja sustava. Dok se sustav ne normalizira, sva će komunikacija ići preko mrežne stranice škole ili elektronske pošte.

Raspored praćenja nastave putem HRT 3 i Sportske TV

Raspored prikazivanja na HRT 3

RAZRED

TERMIN

REPRIZNO EMITIRANJE

1. razred

počinje u 8.00 h

počinje u 14:00 h

2. razred

počinje u 9:00 h

počinje u 15:00 h

3. razred

počinje u 10:00 h

počinje u 16:00 h

4. razred

počinje u 11:00 h

počinje u 17:00 h

Radni materijali uz Školu na Trećem dostupni su na mrežnim stranicama Škole za život - https://skolazazivot.hr/materijali/

Raspored prikazivanja na Sportskoj TV (SPTV)

PSIHOLOŠKA PODRŠKA

Ministarstvo znanosti i obrazovanja aktiviralo je krizne timove za psihološku podršku, koji su spremni pružati telefonsku i online podršku svim učiteljima, učenicima i njihovim roditeljima koji trebaju pomoć.

Također, objavili su savjete za učenike i učitelje koje šaljem u nastavku ove obavijesti.

Krizni tim, kao i savjete stručnjaka Filozofskog fakulteta Sveučilišta u Zagrebu, možete dobiti putem e-maila kurikulum@mzo.hr te telefona

👇👇

gospođa Ivana Sadaić