Advent u Općini Andrijaševci

Autor: ADELA DEKANIĆ, 20. 12. 2017.

Dana 15. i 16. prosinca 2017.g., u kasnim poslijepodnevnim satima, u organizaciji Savjeta mladih Općine Andrijaševci održana je manifestacija za naše mještane pod nazivom „Advent u Općini Andrijaševci.“

U vrijeme mira, oprosta i darivanja bilo je to vrijeme da se na jednom mjestu okupe oni najmlađi, njihovi roditelji, bake i djedovi. Sve je započelo prigodnom kazališnom predstavom „Tvornica Božićnih čuda“ koju je, za učenike osnovne škole, izvelo Gradsko kazalište „Joza Ivakić“ iz Vinkovaca.

Mnoštvo djece u predivno uređenom dvorišnom prostoru Stare škole i velika uzbuđenost bili su pokazatelj da se predstava očekuje s velikim nestrpljenjem. Poslije predstave za one najmlađe, od vrtićke skupine pa do učenika četvrtih razreda, osigurani su božićni darovi posredstvom naše Općine. Zabava i druženje se nastavilo uz zvuke božićnih pjesama, kuhano vino, čaj, kobasice, ribice, fritule i lepinje koje su, za naše mještane i ostale goste, pripremili članovi lokalnih udruga. Ovom im se prilikom još jednom zahvaljujemo na sudjelovanju jer su nesebično odvojili svoje vrijeme i pripremili potrebno.

Božićne radosti nezamislive su bez pjesme i dječjeg smijeha. Zato smo sljedeći dan program započeli festivalom „Radost Božića“ koji je okupio brojne male pjevače koji su se natjecali u izvođenju dječjih božićnih pjesama. Iako su se svi izvođači maksimalno pripremili i dali sve od sebe, ipak ovom prilikom moramo izdvojiti nastupe naših učenika Josipa i Ante Jurkovića i Antonele Mujan koji su osigurali svoje mjesto u finalu festivala.

Zahvaljujući vrijednim rukama naših čuvara kulturne baštine, tj. članicama Udruge „Druge“, OPG Pčelarstvu Šuran i našem umjetniku Vladimiru Voćanecu, posjetitelji su imali priliku nešto kupiti i poklonom iznenaditi i razveseliti svoje bližnje. Za još ljepši i bogatiji program, u završnom dijelu večeri, pobrinuo se TS “Slavonski vez“ koji nas je zabavljao pjesmom i plesom do kasnih sati.

Uz veliku potporu i pomoć Općine Andrijaševci, naših udruga koje djeluju u mjestu, te ostalih sudionika i mještana uspjeli smo realizirati ovaj događaj koji nas je sve skupa povezao i omogućio da u zajedništvu iščekujemo najradosniji blagdan Kristova rođenja.

Dragi Rokovčani i Andrijaševčani, sretan i blagoslovljen Božić uz obilje mira, sreće i blagostanja te uspješnu novu godinu žele vam članovi Savjeta mladih Općine Andrijaševci.

Adela Dekanić, predsjednica Savjeta mladih Općine Andrijaševci