Škola u prirodi- Crikvenica

Autor: ADELA DEKANIĆ, 7. 6. 2016.

Učenici 4.a i 4.b razreda, uz pratnju učiteljica Dubravke Mitrović i Ruže Uremović, te pedagoginje Adele Dekanić uživali su u petodnevnoj ekskurziji u Crikvenici.

Neprospavana noć zbog euforije, treme i uzbuđenja nije nas spriječila da u 7 sati ujutro krenemo autobusom prema Crikvenici. Putovanjem kroz Lijepu Našu uočavali smo prirodne posebnosti, raspravljali o vrstama krajolika, te promatrali raznolikost biljaka. Uzbuđenje učenika kada su prvi puta ugledali more bilo je neprocjenjivo. Dolaskom na odredište, smjestili smo se u hotel Ad Turres. Nakon kratkog odmaranja od puta, zaputili smo se na bazen. Iscrpljenima od sunca i vode odlično je prijala večera. Spomenuto uzbuđenje naraslo je kada smo ugledali švedski stol prepun krumpirića, raznih vrsta mesa, manje važne salate i deserta s punoooo čokolade. Naš prvi dan još uvijek nije bio gotov. Haljinice, košulje, sunčane naočale obučene su samo s jednim razlogom – disco! Ni iscrpljenost od puta nije nas mogla spriječiti da pokažemo svoje nabolje plesne korake.

Drugi smo dan započeli doručkom, nakon kojeg je uslijedilo plivanje. Popodnevni izlet na Krk oduševio nas je. Vozili smo se katamaranom koji ima stakleno dno! Uz poznate pjesme koje su izlazile iz zvučnika, sjedili smo na palubi, promatrali plavetnilo mora i dopuštali da nam galebovi pokazuju put. Turistički vodič proveo nas je kroz mjesto Vrbnik, te ispričao razne zanimljivosti. Nakon večere, obukli smo se, namirisali, namjestili frizure koje je vjetar na brodu pokvario i krenuli u disco.

Sljedeći dan posjetili smo Kulu Nehaj, te Gradski muzej u Senju. Prekrasan pogled s tvrđave oborio nas je s nogu. Čuli smo zanimljive priče o uskocima koji su nas branili od Turaka i Mlečana,  upravo s ove tvrđave. Nezaobilazan disco uljepšao nam je i ovaj dan.

Šetnjom po rivi Crikvenice, posjetom akvarijuma, te kupovinom suvenira za naše najdraže obilježili smo predzadnji dan. Tijekom popodnevnih natjecanja iz skakanja u vreći, nošenja jaja u žlica, te brzog jedenja pudinga osvojili smo brojne diplome. Noćno kupanje u zatvorenim bazenima upotpunilo nam je ovaj dan.

Posljednji dan iskoristili smo za šetnju i igranje na plaži. Pozdravili smo se sa svima koji su nas lijepo ugostili i omogućili da se osjećamo kao kod kuće.

Prekrasno iskustvo ostat će nam zauvijek u sjećanju - odlična suradnja, puno pomaganja, nova prijateljstva, prve ljubavi i puno smijeha!

Dubravka Mitrović, mag.prim.educ.