Posjet kazalištu u Osijek

Autor: ADELA DEKANIĆ, 7. 3. 2016.

POSJET KAZALIŠTU

Doživljaj koji ću zauvijek pamtiti

Uvijek postoji nešto što na čovjeka ostavi jak utisak, toliko jak da je nezaboravan. Ne mora biti ružan, niti lijep.

Možda je istina da iz tuge i ružnih događaja neki trenutci zauvijek ostaju urezani u našem sjećanju, bez ikakve mogućnosti da ćemo ih ikada zaboraviti. Ne mogu reći da je to nešto posebno za druge, ali na mene je ostavilo upečatljiv utisak. Bio je to odlazak na operu u Osijek. Do te ideje je došla nastavnica iz glazbenog, Tihana Bučanac. Putovanje je bilo super, a vozač „da ne pričam“.
Kada smo došli u Osijek prvo smo obišli znamenitosti gornjeg grada Osijeka, a zatim nama najdraže mjesto, McDonald's.

Zatim je slijedio odlazak u kazalište. Došli smo u dvoranu kazališta. Dvorana...nešto neopisivo, nešto uistinu posebno, poput čarolije. Kada je predstava počela bila sam uzbuđena. Nakon nekog vremena sam se i rasplakala.

Bilo mi je žao što Đulin otac Marko nije dopustio da Đula bude s Erom. Bilo je jako lijepo kada je Ero krao i varao samo da bi doznao da li ga Đula stvarno voli. Završetak je bio fascinirajući. Ero je priznao da je sve to radio zbog Đule, a Đulin otac Marko i maćeha Doma su dopustili da Ero i Đula budu zajedno. Nažalost, opera je uskoro završila.

Svatko ima neki san koji predstavlja vrhunac njegovih želja i dostignuća. Moj cilj je da pjevam operu i da nastupam u kazalištima.

Zasigurno ću ga ostvariti, jer kad nešto zaista želimo, čak i ako se čini nemoguće sada, ne odustajemo!

Ciljevi određuju ono što ćemo postati.

Ema Bićanić, 8.a razred