Županijsko natjecanje iz matematike 2016.g.

Autor: ADELA DEKANIĆ, 26. 2. 2016.

U utorak 23. veljače s početkom u 10 sati, u našoj školi, održano je Županijsko natjecanje iz matematike za učenike od 4. do 8. razreda osnovnih škola.

U 9 sati počeli su pristizati najbolji matematičari naše županije u pratnji svojih mentora, kao i članovi Županijskog povjerenstva koji su zaduženi za provedbu ovog natjecanja. Tako su nas posjetila 133 učenika zajedno sa svojim mentorima iz raznih krajeva naše županije. Natjecanje je počelo u 10 sati, a završilo je u 12 sati nakon čega su se učenici okrijepili sendvičima i sokom pa je uslijedila demonstracija rješenja zadataka. Rješenja su prezentirali nastavnici članovi Županijskog povjerenstva koji su nakon toga zajedno s ostalim članovima povjerenstva ispravljali učeničke radove.

I naša je škola imala svoje predstavnike, iz 5. razreda bio je to Tin Karalić koji je ostvario izvrstan rezultat, osvojio je 1.mjesto, iz 6.razreda Leona Božić koja je ostvarila 11.mjesto, te iz 7. razreda Matias Kulovnjak i Robert Levaković koji su ostvarili 7. i 9.mjesto.

Zadatci nisu bili nimalo laki, zadali su mnogo glavobolje natjecateljima, uvelike se razlikuju od onoga što uče u redovnoj nastavi i bez dodatnog truda i rada rezultati ne bi bili ovako uspješni. Dozvoljena im je bila upotreba samo olovke, gumice i geometrijskog pribora. Zadatci se mogu riješiti i na više različitih načina i postupaka uz puno objašnjenja, zapisa i dokazivanja.

Čestitke našim i ostalim učenicima, te njihovim mentorima na uspjehu sa željom da nagodinu budu još uspješniji!

Anica Imrek, nastavnica matematike