Škola u prirodi u Selcu

Autor: Zdenka Pavlovic, 9. 6. 2015.

Učenici 4. a i 4. b razreda bili su s učiteljicama Melitom Perić, Blaženkom Zupković i Marijanom Šaravanja u Školi u prirodi u Selcu od 31.5. do 4.6.2015. Lijepo vrijeme omogućilo nam je realizaciju svih zamišljenih i planiranih sadržaja.

Tijekom više dana provedenih u primorskom kraju, posjetili smo nekoliko značajnih kulturno- povijesnih i prirodnih znamenitosti naše domovine. Učenici su bili jako dobri, pažljivi, vrijedni i zainteresirani. Oduševljenje je izazvala veličanstvena tvrđava Nehaj u Senju i Muzej grada Senja te nove spoznaje o uskocima i dijelu naše povijesti iz doba Turaka i Mlečana.

U Novom Vinodolskom posjetili smo kuću obitelji Mažuranić. Vožnja brodom u malo slikovito mjesto Vrbnik na otoku Krku bila je vrlo ugodna i ostat će svima u lijepom sjećanju. Crikvenica i Selce dva su ljupka mjesta na obali našega Jadrana, spojena, s prelijepim plažama.

Sva znanja o moru, biljnom i životinjskom svijetu primorskog kraja, koja smo usvojili učeći u školi, sada smo utvrdili u stvarnosti. Učili smo o prirodnim ljepotama naše domovine, a pri povratku kući smo posjetili NP Risnjak i doživjeli, vidjeli i saznali što znači posebno zaštićena priroda. Odnos prema tom blagu i njegovu važnost sigurno smo shvatili i čvrsto usadili u naše spoznaje i sjećanja.

Tijekom boravka u Selcu, proživjeli smo nezaboravne zajedničke trenutke druženja, suradnje, pomaganja, bodrenja i učvršćivanja prijateljstva. Škola plivanja, natjecanja, razgovori, ples, pjevanje, zajedničko rješavanje matematičkih zadataka, zajedničko pisanje dnevnika, šale, smijeh, igre… Sve smo to proživjeli zajedno! Neprocjenjivo, dragocjeno iskustvo!

Blaženka Zupković, učiteljica