HAK predstavio program „Vidi i klikni“

Autor: Zdenka Pavlovic, 1. 6. 2015.

Hrvatski autoklub u našoj je školi 27. svibnja predstavio svoj edukativno- preventivni program „Vidi i klikni“, kao dio koncepta cjeloživotnog učenja o prometu i odgajanja za sigurno sudjelovanje u njemu.

Djelatnici HAK-a proveli su program među učenicima prvih razreda, koristeći najsuvremenije metode- pokazivanje i vježbanje. Radionica se odvijala uz pomoć didaktičkih pomagala (semafora, zebre i pješačke staze koja je napravljena od strunjača) i električnog automobila. Učenici su u skupinama uvježbavali pravilno korištenje nogostupa, prelaženje ceste korištenjem pješačkog prijelaza, simulaciju prelaska u situaciji kada nailazi automobil, korištenje dječjih sjedalica i sigurnosnih pojaseva u automobilu. Vozeći se dvoranom u električnom automobilu , učenici su primjenjivali naučena pravila o sigurnom ponašanju u prometu.

Kako se mnogo nezgoda događa pri prelasku ceste između parkiranih automobila, učenici su uvježbavali i ovu situaciju, tj. prelazak preko ceste između dva napuhana gumena modela automobila.

Po završetku interaktivne radionice sudionici u prometu na dar su dobili edukacijsku bojanku.

Vjerujemo da su, pomoću ovog programa, djeca stekla važne informacije i vještine kojima će sigurnije sudjelovati u prometu, ali i pozitivno utjecati na navike i ponašanje svojih roditelja.

Više fotografija u galeriji.

Adela Dekanić