Zabavno matematičko veče

Autor: Zdenka Pavlovic, 8. 12. 2014.

Pitate li učenike koji im je predmet najteži, većina će odgovoriti da je to matematika. Da matematika uopće ne mora biti bauk, uvjerili su se učenici naše škole 4. 12. 2014. god. kada su u velikom broju sudjelovali u mnogobrojnim i raznovrsnim matematičkim radionicama, koje su, kao i u nekim drugim školama i dječjim vrtićima diljem Hrvatske organizirane toga dana s početkom u 18 sati.

Nakon uvodne riječi ravnatelja učenici su se raspodijelili u nekoliko učionica. U dvije su prostorije bili oni iz nižih razreda, a u tri iz viših. Učenici III. i IV. razreda rješavali su igre asocijacija,slagali slagalice i tangrame, igrali se mlina, a oni iz V.-VIII. razreda imali su složenije, ali isto tako zabavne zadatke- kviz, memori, bingo, domino i sl. Zajedno s njima „mozgali“ su i bivši učenici naše škole te mnogobrojni roditelji.

Udubljeni u igru, u žaru natjecanja, počašćeni bombonima i družeći se i razgovarajući, nisu ni primijetili da se matematikom bave već puna dva sata što inače u njihovim svakodnevnim aktivnostima nije baš uobičajeno.

Vrijeme je doista proletjelo, bilo je zanimljivo i sigurni smo da će i sljedeće godine odaziv učenika biti velik.

Inicijator i organizator ove akcije pod nazivom Večer matematike, koja se već nekoliko godina održava u hrvatskim školama, Hrvatsko je matematičko društvo. U našoj je školi glavna koordinatorica bila učiteljica matematike Anica Imrek. Puno su posla imale i učiteljice matematike Sanja Vukelić i Dubravka Jakovac. Aktivnosti koje su se odnosile na radionice III. i IV. razreda pripremile su njihove učiteljice  Ruža Uremović, Nata Trišić, Melita Perić i Blaženka Zupković.

Više fotografija pogledajte u galeriji