Brini o sebi, budi dobro, proživi COVID

Autor: ADELA DEKANIĆ, 28. 1. 2021.

Vrijeme u kojem dominiraju epidemiološke mjere uzrokovane koronavirusom za sve nas prilično je teško. Dotadašnja svakodnevica i rutina, ponekad nezadovoljavajuća, ali poznata, u značajnoj se mjeri promijenila: ne možemo viđati prijatelje, voditi svoje živote onako kako bismo htjeli, zabavljati se...

Ovo iskustvo ''zaključavanja'' svatko proživljava na svoj način, manje ili više uspješno. Jedni se lako prilagođavaju novom načinu održavanja nastave, drugi su nezadovoljni. Nedostaje im izravna komunikacija s profesorima, način poučavanja, kontakti s prijateljima, izleti, maturalna putovanja, izlasci.. Vrijeme provedeno s obitelji u nekim slučajevima izaziva napetost te nova obiteljska dinamika može dovesti do narušavanja odnosa.

Sve su to nove i neočekivane promjene s kojima se ponekad teško nosimo. Nekima ova situacija predstavlja vrlo stresno razdoblje s puno frustracija što vodi u različita emocionalna raspoloženja.
Postavlja se pitanje - kako upravljati stresom ili osjećajem zabrinutosti zbog neočekivanih promjena? Više pročitajte u brošurama koje se nalaze u privitku ove obavijesti.

Priloženi dokumenti:
mladi_hr_brosura_digital.pdf (1.76 MB)