OBAVIJEST - POVRATAK U ŠKOLU 1.-4.RAZRED

Autor: Mihaela Krpan, 22. 5. 2020.

Poštovani roditelji,

od  ponedjeljka 25.5.2020. svi učenici od 1. do 4. razreda mogu se vratiti u školu.

Preporuka HZJZ i MZO-a je da se sva djeca vrate u školu. Po njihovim preporukama nema zapreka da se sva djeca ne vrate u školu bez obzira imaju li neki kronični zdravstveni poremećaj (astmu, dijabetes i sl.) niti postoji li u kućanstvu osoba sa zdravstvenim tegobama. Vratiti se u školu ne moraju djeca koja imaju simptome zaraze COVID-om ili im je određena samoizolacija. Ne moraju se vratiti niti djeca koja trenutačno imaju neku prijelaznu bolest do ozdravljenja.

Razlog povratka u školu je povratak u prirodno okruženje – školu, u kojemu im se može pružiti kvalitetnija nastava. Socijalizacija je za djecu iznimno važna, a do sada su bila upućena isključivo na svoje najbliže. U osobnom kontaktu sa učiteljima vaše će dijete  puno  lakše, brže i jednostavnije svladavati gradivo i rješavati zadatke. Tijekom proteklih mjeseci dobrim ste dijelom morali sudjelovati u radu svoga djeteta. Mi smo vam zahvalni što ste prihvatili tu ulogu i surađivali s nama na dobrobit svoga djeteta. Sada vas tog dijela posla možemo osloboditi.

Škola je osigurala prostorne i higijenske uvjete potrebne za povratak učenika. Vaše će dijete imati najbolje uvjete koje im možemo osigurati i pružiti.

U školi će se odvijati nastava svih predmeta – obaveznih i izbornih. To znači da se vraćamo u normalan način rada. Za rad kod kuće ostaje samo zadaća.

Školska kuhinja također kreće sa radom od ponedjeljka, 25.5.2020.

Moguće je da će doći do malih izmjena u rasporedu. Od ponedjeljka svi idu u jutarnju smjenu, ali prema važećem rasporedu ( raspored kada 2. i 4. razredi idu dopodne, a 1. i 3. popodne ). U vezi rasporeda kontaktirajte vaše učitelje razredne nastave ( ako imate nekakvih nejasnoća).

Mislim da je sve navedeno dovoljan razlog da se riješe vaše nedoumice oko povratka djece u školu.

Za one koji, ipak, odluče da njihovo dijete zbog nekog opravdanog  razloga neće u ponedjeljak doći u školu ostaje praćenje nastave na trećem programu HRT i usklađivanje s učiteljicom. I to može trajati do 1.6. 2020. kada se taj program ukida.

Nadam se da će vam ove informacije pomoći da donesete odluku koja je u najboljem interesu vašeg djeteta.

Za sve nedoumice i dodatna pitanja stojimo vam na raspolaganju.

Veselimo se susretu u školi!

Klikom na "više" se nalaze nove upute HZJZ i preporuke za organizaciju razredne nastave.

Igor Miličević, prof.